Статті

300_210_536_facadeСИСТЕМИ УТЕПЛЕННЯ ФАСАДІВ

 

Зовнішнє утеплення – є важливим кроком в завершенні облаштування нашого будинку, необхідний для зниження енерговитрат на обігрів будівлі.
Зовнішнє утеплення фасадів має певні переваги. Крім того, що воно дозволяє ефективно зберегти тепло, воно захищає наш будинок від несприятливого впливу зовнішнього середовища – температурного, атмосферного або біологічного – тим самим збільшуючи довговічність і термін експлуатації будинку. Технологія зовнішнього утеплення фасадів підвищує звукоізоляцію стін, і покращує мікроклімат всередині будинку. Крім того, Ви можете додати Вашому будинку новий, більш вишуканий вигляд.

Найбільш поширеними на сьогодні є штукатурні системи зовнішнього утеплення фасадів, по-іншому їх називають «системами мокрого типу» в яких використовуються штукатурки, грунти та фарби ДЕКО МІХ. Системи утеплення фасадів по «мокрому» типу або, як їх ще називають, штукатурні системи утеплення, вперше з’явилися в Німеччині ще в 1957 році. Проте гідно їх оцінили лише в 70-х роках минулого століття під час енергетичної кризи. Основними перевагами такого типу утеплення фасадів є підвищена звукоізоляція внутрішніх приміщень, довговічність, вогнестійкість, легкість конструкцій, відсутність деформації, викликаної перепадами температури. При цьому стіни зводяться з розрахунку по міцності. В результаті досягається суттєва економія як капіталовкладень у нове будівництво (скорочуються трудовитрати і витрати на стінові й інші матеріали), так і на утримання будинку (зменшуються витрати на опалення і кондиціонування). Зауважимо, що штукатурні системи монтуються не тільки на новобудови, а й на існуючі будівлі. У порівнянні з іншими матеріалами, декоративна штукатурка “Деко МІХ” більш утилітарна, вона має безліч переваг. Декоративну штукатурку Деко МІХ можна легко помити і вона не втратить свій колір і інші якісні характеристики. Штукатурка має дуже велику міцність і стійка як до механічних пошкоджень, так і до негативних впливів навколишнього середовища. Вона має високу паропроникність, довговічність, механічну міцність і стійкість до атмосферних впливів. Крім того штукатурне утеплення фасадів має декоративні переваги: Ви можете урізноманітнити кольорове оформлення будинку і імітувати дорожчі види обробки фасадів, вибрати індивідуальні фактурні та декоративні рішення, додати елементи архітектурного декору, наприклад, карнизи, колони, пілястри.

Система являє собою багатошарову конструкцію, що складається з утеплювача, що закріплюється на поверхні основи за допомогою високоадгезійного клею і тарілчастих дюбелів, гідрозахисного шару армованого склосіткою і тонкошарового декоративного покриття.

Монтаж системи мокрий фасад виконують із застосуванням плит з пінополістиролу або мінераловатних плит певної щільності і фізико-механічних характеристик. Цей шар необхідний для забезпечення утеплення огороджувальної конструкції, його товщину визначають теплотехнічним розрахунком, а тип матеріалу – протипожежними вимогами.

Армуючий шар складається із спеціального мінерального клейового складу, армованого стійкою до лугу скло-сіткою. Він забезпечує захист теплоізоляційного шару.

Декоративний шар – грунт Адгезійний кварцевий, наноситься для збільшення адгезії до гідрозахисного шару, і декоративна штукатурка. Для подібного виду робіт застосовують мінеральні штукатурки з подальшим фарбуванням спеціальними «дихаючими» фарбами або акрилові, силікатні або силіконові штукатурки, забарвлюється в масі (кольорування). Він може мати різну структуру за малюнком (короїд, баранчик, структурна фарба) і величиною зерна (1,5; 2,0 мм). Цей шар захищає теплоізоляцію від зовнішніх впливів (опадів, ультрафіолетового випромінювання, і т.п.). Більш того, саме він визначає зовнішній вигляд фасаду.