Вибір фарби для дому

Як правильно вибрати фарбу для стін у квартирі

У будівельному торговому центрі у розділі із фарбами постійно розбігаються очі від асортименту. Вибір кольору – це найлегше, що може бути, але головним завданням залишається зробити свій вибір на тій фарбі, яка безпосередньо потрібна – водоемульсійна, акрилова, латексна чи силіконова?
Ремонт – майже завжди справа складна. Часто до складнощів самого процесу додаються і труднощі вибору. Це питання постає вже на етапі вибору стилістики, в якій буде оформлена кімната, кольори стін, техніки виконання: фарба, штукатурка або шпалери. Але і після того, як ви вирішили, що стіни збираєтеся безпосередньо фарбувати, а після довгих і спекотних суперечок підібрали колірну палітру, не зітхайте полегшено, тому що ще на Вас чекає похід в будівельний магазин.

Дешево та шкідливо? Правда і міфи про натяжні стелі


Основна проблема постає перед не посвяченими в тонкощах ремонтних робіт у той момент, коли вони опиняються перед великим, на всю стіну, стелажем, до стелі заставленим різнокольоровими баночками з фарбами. Вибрати колір – нісенітниця. Але оскільки не ясно, які фарби краще брати, коли на баночках прописано «акрилова», «водоемульсійна», «латексна», «силіконова», «алкідна», «олійна» тощо.
Компанія ДекоМІХ поспішає допомогти запутавшим у більшому виборі фарб на полицях торгового центру і тим, кому робити цей вибір доведеться в найближчому майбутньому. Ми розповімо про відмінні риси кожного зі знаменитих типів фарб і порадимо, у яких випадках і яким чином їх краще використовувати.

Водоемульсійні фарби


Ще ці фарби називаються воднодисперсійними та водорозчинними. Водоемульсійні фарби для стін на сьогоднішній день вважаються найбільш популярними на ринку внаслідок власної практичності та відносно низької ціни.
До плюсів фарби можна віднести стійкість до попадання на пофарбовану поверхню бруду, яку легко змити, оскільки вона не просочується в структуру фарби.
Водоемульсійки відрізняються один від одного за полімерами, що використовуються в ролі сполучної основи для фарби: ПВА, акрилові смоли, латексні полімери.


Водоемульсійні фарби на базі ПВА – найдешевші, проте, вони і непрактичні. Адже внаслідок їх схильності до забруднення вони, як правило, використовуються для фарбування стель. Плюсом цих фарб вважається хороша паропроникність – фарба «дихає», що добре позначається на поверхні, на яку вона наноситься, і на екології в кімнаті. Мінус – неможливість застосування у вологих приміщеннях.
Воднодисперсійні фарби на основі акрилових смол і на латексній основі вже застосовують для фарбування не тільки стелі, але і стін.

Акрилові фарби
Фарби, виготовлені на основі акрилових смол, зазвичай застосовують для фарбування стін в житлових приміщеннях або у вологих приміщеннях. Перший метод їх використання продиктований низьким ступенем зносу, як наслідок – тривалий період експлуатації. Другий спосіб використання акрилових фарб, у вологих приміщеннях, продиктований структурою фарби, яка після нанесення на стіну швидко висихає і лягає міцною однорідною плівкою, захищаючи поверхню від вторгнення вологи.
Крім того, до плюсів акрилових фарб цілком можна віднести властиве всім водоемульсійним фарбам стрімке висихання, також вони абсолютно не мають запаху після нанесення на стіну.

Латексні фарби
Водоемульсійні фарби, на основі яких використовуються латексні полімери, як і акрилові фарби, дуже стійкі до механічних процесів, тому можуть використовуватися як в житловому приміщенні, так і в соціальних місцях.

Одним з головних достоїнств латексних фарб, що мають практично таким же набором переваг, що і акрилові, є елегантний шар, яким вони лягають на поверхню. При цих же якостях, що і в акрилових фарб, і трохи більшої ціни, латексні фарби найбільше застосовують для фарбування або шпалер, або фактурної штукатурки. Витончений шар фарби дає можливість зберегти фактуру шпалер або штукатурки, забезпечивши їм необхідне забарвлення і вологозахист.
Одним з небагатьох мінусів як акрилових, так і латексних фарб вважається низький рівень паропроникності. Тобто вони не мають відношення до «дихаючих» фарб, що багатьох зупиняє від їхньої покупки.

Алкідні фарби
Алкідні фарби, або емалі, за своїми властивостями дуже ідентичні з латексними водоемульсійними фарбами. Вони теж утворюють витончений однорідний шар, що не дихає і вологонепроникний, на площині, на яку наносяться. Правда, на відміну від латексних фарб, алкідні підсихають не завдяки випаровуванню води, а в результаті окислення при зіткненні з повітрям. Завдяки цій властивості фарби сохнуть дуже швидко, але після нанесення залишають раптовий неприємний аромат, внаслідок чого їх частіше застосовують для зовнішніх робіт.
Завдяки своїй формулі та прийому висихання, алкідні фарби формують тонкий, але дуже міцний і стійкий до механічних навантаженнь шар.