Вибір фарби для дому

Водна дисперсія та водоемульсія – різні матеріали Через деяку схожість властивостей та однакову простоту у застосуванні ці склади іноді помилково приймають за аналоги. Деякі технічні характеристики дійсно збігаються, наприклад: принцип взаємодії з поверхнею, утворення покриття у вигляді тонкої плівки, екологічність, пожежна безпека, ступінь в’язкості в готовому стані, вага одного літра розчину, умови зберігання матеріалу (тільки опалювані приміщення; при замерзанні та подальшому відтаванні втрачають свої властивості та якість). Особливості водоемульсійної фарби До складу водоемульсійних фарб (ВЕК) входить вода, частки полімерів та барвники, але з метою спростити процес емульгування при виробництві додається органічний розчинник, так званий “уайт спірит”. Акрилові, силікатні, силіконові або мінеральні смоли можуть бути компонентами у складі цього матеріалу. Один літр розчину важить приблизно півтора кілограми. Показник покривності досить високий: в середньому 200 мл фарби на 1м2. Покриття недостатньо стійке до стирання і впливу вологи, а тому непридатне для обробки поверхонь, що часто миються. Водоемульсія – це фарба для внутрішніх робіт із обробки сухих приміщень. Висихає через 2-6 годин після нанесення. У продажу є склади різноманітних відтінків. колаж ремонт Особливості водно-дисперсійної фарби Водно-дисперсійні фарби (ВДК) немає у складі ніякого розчинника, крім води. Органічні розчинники дисперсію не додають. Розчин являє собою завись дрібних твердих частинок у воді. Як правило, матеріал продається у густому вигляді та вимагає розведення безпосередньо перед використанням. У більшості випадків ВДК представлена ​​на прилавках у білому кольорі, але вона чудово забарвлюється у будь-який тон, потрібно лише підібрати відповідний пігмент або кілька, якщо відтінок обраний складний. За покриваністю склад трохи поступається водоемульсійним, тому витрата водно-дисперсійних фарб трохи вище (до 300 мл на 1м2), але заощадити можна на «розчиннику», що ллється з-під крана. Сушіння свіжого шару фарби займає від 30 хвилин до 2 годин.

У будівельному торговому центрі у розділі із фарбами постійно розбігаються очі від асортименту. Вибір кольору – це найлегше, що може бути, але головним завданням залишається зробити свій вибір на тій фарбі, яка безпосередньо потрібна – водоемульсійна, акрилова, латексна чи силіконова?
Ремонт – майже завжди справа складна. Часто до складнощів самого процесу додаються і труднощі вибору. Це питання постає вже на етапі вибору стилістики, в якій буде оформлена кімната, кольори стін, техніки виконання: фарба, штукатурка або шпалери. Але і після того, як ви вирішили, що стіни збираєтеся безпосередньо фарбувати, а після довгих і спекотних суперечок підібрали колірну палітру, не зітхайте полегшено, тому що ще на Вас чекає похід в будівельний магазин.

Основна проблема постає перед не посвяченими в тонкощах ремонтних робіт у той момент, коли вони опиняються перед великим, на всю стіну, стелажем, до стелі заставленим різнокольоровими баночками з фарбами. Вибрати колір – нісенітниця. Але оскільки не ясно, які фарби краще брати, коли на баночках прописано «акрилова», «водоемульсійна», «латексна», «силіконова», «алкідна», «олійна» тощо.
Компанія ДекоМІХ поспішає допомогти розгубленим споживачам у великому виборі фарб на полицях торгового центру і тим, кому робити цей вибір доведеться в найближчому майбутньому. Ми розповімо про відмінні риси кожного зі знаменитих типів фарб і порадимо, у яких випадках і яким чином їх краще використовувати.

Водоемульсійні фарби


Ще ці фарби називаються воднодисперсійними та водорозчинними. Водоемульсійні фарби для стін на сьогоднішній день вважаються найбільш популярними на ринку внаслідок власної практичності та відносно низької ціни.
До плюсів фарби можна віднести стійкість до попадання на пофарбовану поверхню бруду, яку легко змити, оскільки вона не просочується в структуру фарби.
Водоемульсійки відрізняються один від одного за полімерами, що використовуються в ролі сполучної основи для фарби: ПВА, акрилові смоли, латексні полімери.


Водоемульсійні фарби на базі ПВА – найдешевші, проте, вони і непрактичні. Адже внаслідок їх схильності до забруднення вони, як правило, використовуються для фарбування стель. Плюсом цих фарб вважається хороша паропроникність – фарба «дихає», що добре позначається на поверхні, на яку вона наноситься, і на екології в кімнаті. Мінус – неможливість застосування у вологих приміщеннях.
Воднодисперсійні фарби на основі акрилових смол і на латексній основі вже застосовують для фарбування не тільки стелі, але і стін.

Акрилові фарби
Фарби, виготовлені на основі акрилових смол, зазвичай застосовують для фарбування стін в житлових приміщеннях або у вологих приміщеннях. Перший метод їх використання продиктований низьким ступенем зносу, як наслідок – тривалий період експлуатації. Другий спосіб використання акрилових фарб, у вологих приміщеннях, продиктований структурою фарби, яка після нанесення на стіну швидко висихає і лягає міцною однорідною плівкою, захищаючи поверхню від вторгнення вологи.
Крім того, до плюсів акрилових фарб цілком можна віднести властиве всім водоемульсійним фарбам стрімке висихання, також вони абсолютно не мають запаху після нанесення на стіну.

Латексні фарби
Водоемульсійні фарби, на основі яких використовуються латексні полімери, як і акрилові фарби, дуже стійкі до механічних процесів, тому можуть використовуватися як в житловому приміщенні, так і в соціальних місцях. Вологостіка матова фарба ДекоМІХ Mattlatex