ПІНОПОЛІСТИРОЛ – ТЕХНОЛОГІЯ УТЕПЛЕННЯ ФАСАДУ СВОЇМИ РУКАМИ

Будівництво власного будинку своїми руками вимагає не лише фінансових вкладень, а й певних знань з різноманітних матеріалів, інструментів, технологій. Після зведення стін будівлі з цегли або блоків виникає потреба в їх утепленні. Один із оптимальних варіантів за співвідношенням ціна/якість матеріалу – утеплення фасаду пінополістиролом зовні.

Зовнішня теплоізоляція стін житлового будинку забезпечує:

Збереження рівня тепла всередині приміщення від джерела опалення,
Зниження витрат на опалення,
Комфортне перебування в будинку будь-якої пори року: взимку – тепло, влітку – приємна прохолода.
Оздоблення стін утеплювачем зовні не змінює розміри внутрішніх кімнат та загальну корисну площу будинку.

ВИБІР І ХАРАКТЕРИСТИКИ МАТЕРІАЛУ
Виробники сьогодні випускають різні види пінополістиролу за розмірами плит та характеристиками. Для зовнішніх робіт рекомендується вибирати плити щільністю не менше 8-9 кг на одиницю об’єму. Також бажано, щоб матеріал був оброблений спеціальним антипіреновим просоченням для підвищення його пожежної безпеки.

Важливо відзначити, що утеплення стін зовні пінополістиролом не застосовується для фасадів дерев’яних будинків (з бруса, каркасно-щитових). Оскільки деревина має дихати, використовують інші види утеплювача – наприклад мінеральну вату.

Утеплювач у плитах може мати не гладку, а рифлену поверхню, що дуже зручно у процесі їх наклеювання на стіни. По краях плит слід використовувати “пропінювання” – для щільнішого з’єднання та утворення міцних менш помітних стиків. Такий пінополістирол коштує дорожче, ніж звичайний, але з ним легше виконувати монтаж самостійно своїми руками, і оздоблення будинку буде якіснішим. Товщину утеплювача підбирають залежно від кліматичних особливостей місцезнаходження житлового будинку.

Точка роси (Wikipedia)

Важливі переваги використання пінополістиролу для утеплення:

поєднання властивостей високої теплопровідності, екологічності, довговічності за доступної вартості матеріалу,
за рахунок малої ваги утеплювача не потрібно встановлювати додатковий каркас для його кріплення.

ЕТАПИ МОНТАЖУ
Склад “пирога” мокрого фасаду, із застосуванням пінополістиролу Технологія утеплення пінополістиролом своїми руками досить проста, проте є технічні особливості та нюанси, які є обов’язковими для виконання, у тому числі і безпосередньо послідовність дій.

ПІДГОТОВКА ПОВЕРХНІВ ФАСАДУ
Перший і основний етап, що впливає на загальний результат робіт з теплоізоляції будинку. Стіни необхідно вирівняти, очистити від старої фарби чи покриття. Тріщини або западини закладають спеціальними фасадними розчинами, виступи та інші дефекти зачищають. Допускається перепад на поверхні не більше 0.5-1см. Далі на стіни валиком або пензлем наносять грунтовку в 1-2 шари. Використовуйте ґрунтовку, призначену для фасадних робіт, з хорошими властивостями вологозахисту та антисептика.

Грунт глибокого проникнення KONZENTRAT 1:10

Ґрунт адгезійний кварцовий QUARTZ GRUNT

Такі розчини додатково зміцнять стіни будинку. Після обробки необхідно, щоб підготовлені поверхні повністю висохли для продовження монтажу.

Оздоблення утеплювачем своїми руками будинку вище одного поверху рекомендується із встановленням лісів. Їх закріплюють на деякій відстані від будівлі, забезпечуючи можливість проводити весь комплекс робіт із утеплення. Або ж можна вдатися до допомоги альпіністів.

КРІПЛЕННЯ ПЛИТ ПІНОПОЛІСТИРОЛУ
Утеплювач укладається знизу доверху. Спочатку по всьому периметру нижнього ряду закріплюють стартовий профіль – він служитиме плитам опорою, не дозволить їм зміщуватися. Від нього досвідчені фахівці рекомендують провести розмітку за рівнем і накреслити її крейдою на стіні будинку. Пінополістирол на фасад наклеюється з використанням спеціального клейового складу зі зміщенням щодо попереднього ряду плит. Зайвий клей видаляють, а великі проміжки та зазори між плитами заповнюють спеціальною клейовою піною для робіт з пінополістиролом. На повне висихання клею потрібно 3 – 4 дні.

Суміші для систем теплоізоляції

Після, утеплювач закріплюють пластиковими дюбелями-парасольками у місцях стиків та по центру плит. Знову наносять на всю поверхню стін клейовий склад.

ПОРАДА ВІД «ФАХІВЦЯ»
Утеплення фасаду пінополістирол своїми руками вперше почніть з найменш помітною зі стін будинку. Технологія процесу з часом буде безпомилковою за рахунок багаторазових повторень.

АРМУВАННЯ СТІН СІТКОЮ
Для надання міцності утеплювачу проводять його армування сіткою та куточками на кутах, укосах, отворах будинку. Поверх закріпленого пінополістиролу рясно наносять монтажний розчин, у якому утоплюють сітку. Оскільки суміш швидко схоплюється, роботу виконують послідовно ділянками по горизонталі і з невеликим нахлестом сітки. Спеціальний куточок з сіткою для надійного, міцного кута фасаду Потім всі поверхні покриваються на другий шар клейовою сумішшю. Додатково через кілька днів можна ще раз остаточно прогрунтувати всі фасади своїми руками під фарбування.

ЗАКЛЮЧНІ РОБОТИ
Технологія утеплення фасаду завершується штукатуркою та забарвленням стін. Підбирайте такі матеріали за характеристиками, щоб вони були призначені для зовнішньої обробки – витримували умови зовнішнього середовища: морозостійкість, вологостійкість та захист кольору від ультрафіолету.

Фасадні декоративні штукатурки

Утеплювач пінополістиролутворює практично абсолютно рівну поверхню для фінішної обробки. Для неї відмінно підійдуть будь-які дизайнерські ідеї щодо оформлення та декорування фактурними, рельєфними штукатурками або поєднання контрастних відтінків фасадних фарб. Різні варіанти декоративної штукатурки “короїд”, “баранець”

Фарби фасадні

КІЛЬКА КОРИСНИХ ПОРАД
Утеплення стін зовні пінополістирол без допомоги фахівців, своїми руками вимагає чіткого планування витрат матеріалів і часу. Ще кілька корисних рекомендацій:

Утеплювач не можна довго зберігати під прямим потраплянням сонячних променів, дощу та снігу.
Процес монтажу бажано проводити при температурі від +5 до +25°С та вологості повітря не більше 80%.
Постарайтеся безперервно працювати на одній стіні, особливо з клейовими розчинами та штукатуркою (наклеювання, армування та оздоблення).
Установка стартового профілю для утеплювача перешкоджає не тільки усунення плит, але й блокує доступ до них дрібних гризунів, які можуть пошкодити його.
При фарбуванні фасаду доцільно застосовувати для захисту певних поверхонь малярський скотч та поліетиленову плівку.
Відповідально вибирайте супутні матеріали та приладдя. У жодному разі не замінюйте суміші для зовнішніх робіт іншими аналогами (для інших видів утеплювача або внутрішніх поверхонь). Такі зміни, можливо, дадуть незначну фінансову економію, а надалі можуть призвести до руйнувань та повторного ремонту будинку своїми руками. Вперше працюючи з певними складами та матеріалами, не полінуйтеся вивчити інструкцію щодо їх використання.

Технологія утеплення своїми руками пінополістирол в кінцевому підсумку утворює багатошаровий захист будинку, допомагає зберегти тепло всередині нього.

За консультаціями звертайтесь за телефонами: (097)827-75-30, (066)222-54-14